Apie mus

Drauge esame stipresni

1971 m. įsteigta Šiaurės ministrų taryba yra vyriausybinio bendradarbiavimo forumas, jungiantis penkias valstybes – Daniją, Islandiją, Norvegiją, Suomiją ir Švediją, kurios rotacijos tvarka pirmininkauja po 12 mėnesių, bei autonomijos statusą turinčias Grenlandiją, Farerų ir Alandų salas. Šiaurės ministrų tarybą sudaro 11 reguliariai susitinkančių įvairių sričių ministrų tarybų, o kasdieninę tarybos veiklą vykdo sekretoriatas Kopenhagoje (Danija).

Baltijos šalyse veikia trys tarpusavyje glaudžiai bendradarbiaujantys biurai: Latvijoje (Rygoje ir Daugpilyje), Estijoje (Taline, Narvoje ir Tartu) ir Lietuvoje (Vilniuje). Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje buvo įkurtas 1991 metais, svarbiausia jo misija –  plėtoti Šiaurės šalių ir Lietuvos bendradarbiavimą.

Pagrindinės Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje veiklos sritys:

  • Tarpininkavimas tarp Šiaurės ministrų tarybos ir Lietuvos valstybės institucijų;
  • Informacijos apie Šiaurės šalis ir bendradarbiavimo galimybes teikimas;
  • Šiaurės šalių ir Lietuvos kultūrinio bendradarbiavimo skatinimas;
  • Mainų ir finansavimo programų bei projektų Lietuvoje administravimas;
  • Pilietinės visuomenės ir demokratijos raidos Baltarusijoje skatinimas.

Šiaurės ministrų tarybos bendradarbiavimą su Lietuva, Latvija ir Estija reglamentuoja Šiaurės ministrų tarybos bendradarbiavimo su Baltijos šalimis gairės.

Kaip mes dirbame: Vizija 2030

Klimato kaita, tarša, biologinei įvairovei bei demokratijai kylančios grėsmės  reikalauja vis daugiau dėmesio, tad, atsižvelgiant į minėtus iššūkius, 2019 metais rugpjūčio 20 d. Islandijoje buvo priimta naujoji Šiaurės šalių vizija – „Vizija 2030“. Šiaurės regionas taps tvariausiu ir labiausiai integruotu regionu pasaulyje – tokią dešimtmečio viziją nusibrėžė Šiaurės šalių vadovai.

 

Vizijos įgyvendinimui išskirtos trys prioritetinės sritys:

  • Žaliasis regionas. Dirbdamos išvien, Šiaurės šalys skatins žaliąją regiono transformaciją, sieks CO2 neutralumo bei plėtos tvarią žiedinę ekonomiką ir bioekonomiką;
  • Konkurencingas regionas. Šiaurės šalys kartu sieks žaliosios ekonomikos augimo, kuris bus paremtas žiniomis, inovacijomis, mobilumu ir skaitmenine integracija.
  • Socialiai darnus regionas. Šiaurės šalys vieningai sieks integracijos ir lygybės savo visuomenėse, kurias sieja bendros vertybės ir stiprūs kultūriniai ryšiai.

Įtrauktis

Darnus vystymasis, lyčių lygybė ir vaiko teisių bei jaunimo perspektyva yra pamatinės Šiaurės šalių vertybės, tad šių tematikų įtraukimas į visas Šiaurės ministrų tarybos darbo sritis bei  bendradarbiavimo projektus yra aktyviai skatinamas.

Darnus vystymasis

Atsižvelgiame, kokią poveikį mūsų iniciatyvos turi visuomenei socialiniu, ekonominiu ir ekologiniu darnaus vystymosi aspektu.

Lyčių lygybė

Savo veikla siekiame, kad moterims ir vyrams būtų suteiktos vienodos galios veikti visuomėje bei laisvai kurti savo gyvenimą.

Vaiko teisės ir jaunimo perspektyva

Vaiko interesai yra visų mūsų priimamų sprendimų centre. Tai reiškia, kad į savo darbą įtraukiame vaikus ir jaunimą bei jų požiūrį.

Map

Šiaurės šalių bendradarbiavimo tinklas

Šiaurės ministrų taryba yra vyriausybinio bendradarbiavimo forumas, kuris koordinuoja 12-os institucijų Šiaurės šalyse ir 3-jų biurų tinklo Baltijos šalyse veiklą – tai svarbiausi mūsų partneriai įgyvendinant bendradarbiavimo projektus Lietuvoje.

NAUJIENLAIŠKIS

NAUJIENLAIŠKIS

Gaukite naujienas pirmieji

Success!

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!