Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje įgyvendina įvairias tvarumo iniciatyvas, kuriomis siekia sumažinti savo veiklos poveikį aplinkai. Esame įsipareigoję ambicingai Šiaurės ministrų tarybos vizijai, kuria siekiama, kad iki 2030 m. Šiaurės šalių regionas taptų tvariausiu ir įtraukiausiu pasaulyje. Mūsų pastangos apima ne tik išorės projektus, bet ir sprendimus mūsų kasdieniame darbe.
Kasmet atliekamas biuro taršos vertinimas parodė, kad 2023 m. dėl mūsų biuro veiklos į aplinką pateko 88 tonos CO2: kelionės ir transportas sudarė didžiausią dalį – 41,3 tonas CO2 emisijos, o biuro operacijos – 39,8 tonas CO2 emisijos.
Siekiame sumažinti emisijas įvairiomis iniciatyvomis, pavyzdžiui, sumaniau pasirenkame kelionių maršrutus ir priemones, renginių metu svečius vaišiname veganišku maistu, taip pat prisidedame prie klimato kaitos mažinimo remdami pelkių ir miškų atkūrimo projektus, kurie jau padėjo sumažinti CO2 emisiją 615 tonomis – t. y., dvigubai daugiau nei mūsų biuro veikos išskirtos emisijos 2019–2022 m. laikotarpiu.
Mūsų kelias į tvarumą
Biuro įsipareigojimas siekti tvarumo ir su tuo susijusios veiklos prasidėjo 2010 m., kai parengėme pirmąjį žaliąjį veiksmų planą, kurio nuosekliai laikėmės nuolat jį papildydami. Naujausia šio dokumento versija buvo įkvėpta Šiaurės ministrų tarybos klimato veiksmų plano, kuris numato gaires, padėsiančias prisitaikyti ir įtraukti naujas strategijas, technologijas bei geriausias praktikas ateityje.
Mūsų bendruomenės ir suinteresuotųjų šalių įtraukimas:
- Darbuotojų dalyvavimas. Mūsų komanda dalyvauja edukacinėse veiklose ir naudojasi galimybėmis tiesiogiai įsitraukti prisidedant prie tvarumo veiklų.
- Holistiniai projektai. Užtikriname, kad aplinkos apsaugos klausimai būtų įtraukti į visus bendradarbiavimo projektus, skatinant visapusišką požiūrį į tvarumą, kuris taip pat apimtų lyčių lygybę, jaunimo dalyvavimą ir kitus aspektus.
- Bendradarbiavimas su vietiniais ekspertais. Bendradarbiaudami su vietos organizacijomis ne tik prisidedame prie bendruomenės kūrimo, bet ir pasisemiame vertingų įžvalgų. Pavyzdžiui, dirbdami su „Planet positive“, siekiame tvarumo ataskaitų tikslumo ir tobuliname savo naudojamas priemones, o dirbdami su tokiomis organizacijomis, kaip „Pelkių atkūrimo ir apsaugos fondas“ ar „Hold.Earth“, kurios rūpinasi durpynų atkūrimu ir miškų atsodinimu, prisidedame prie klimato kaitos švelninimo.